اصول تمیز کردن وایت برد

اصول تمیز کردن وایت برد

اصول تمیز کردن انواع وایت برد 

همانطور که می دانید پس از چند سال استفاده مداوم از وایت برد ها لک و رد ماژیک ها بر روی آن مانده و غیر قابل استفاده می شوند؛ و این مورد حتی راجب به وایت برد های ممتاز برد که از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند نیز صدق می کند.  اما با رعایت اصول تمیز کردن وایت می توانید از این امر جلوگیری کرده و طول عمر تخته وایت برد خود را افزایش دهید. اولین مرحله را می توان استفاده از ماژیک های با کیفیت دانست. استفاده از ماژیک های نا مناسب برای سطح وایت برد ها ممکن استایجاد لکه هایی همیشگی بر سطح تخته ایجاد کند. استفاده از تخته پاک کن های با کیفیت نیز دومین نکته ایست که حائز اهمیت است؛ چرا که پاک کن های مگنتی بی کیفیت می تواند روی سطح تخته خط انداخته و به جای تمیز کردن وایت برد با خشدار کردن تخته لکه هایی را ایجاد کند که پاک کردن آن ها به مراتب سخت تر است.

اما علاوه بر وایت برد ها، تابلو وایت برد شیشه ای نیز یکی از ابزاری است که امروزه برای آسان سازی آموزش در محیط های آموزشی و اداری مورد استفاده قرار می گیرد. با این که گلس برد ها بسیار مقاوم تر از تخته های قدیمی هستند اما میتوان از اصول و روش هایی که جهت نگه داری از وایت برد ها استفاده می کنید، جهت افزایش طول عمر هر چه بیش تر وایت برد های شیشه ای نیز استفاده کنید. گاهی ممکن است ماژیک مخصوص وایت برد را تشخیص ندهید و یا از آخرین استفاده از وایت برد مدت طولانی بگذرد. در این صورت ماژیک بر روی وایت برد خشک شده و پاک کردن آن کمی سخت می شود. در این گونه مواقع به روش های آسان برای پاک کردن سریع وایت برد نیاز است. در کل اگر از وایت برد برای کار خود استفاده می کنید باید با اصول صحیح تمیز کردن آن نیز آشنا باشید. شاید فکر کنید که تمیز کردن وایت برد کار بسیار راحتی است. اما این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد. نگهداری صحیح از وایت برد برای اینکه بتوانیم از مدت طولانی تری از آن استفاده کنید مهم است. اگر پس از گذشت زمان کمی از نوشتن ماژیک بر روی وایت برد بخواهید آن را پاک کنید بسیار راحت تمیز می شود.

 اما در برخی شرایط که اشتباهاً از ماژیک غیر وایت برد برای نوشتن استفاده میکنید تمیز کردن وایت برد سخت میشود. در این مقاله به اصول صحیح تمیز کردن وایت برد اشتباهات رایجی که در پاک کردن آن به کار می رود را بررسی میکنیم. تمیز کردن تخته وایت برد در دو حالت دچار مشکل است. پاک کردن اثر ماژیک غیر وایت برد از روی تخته و تمیز کردن تخته وایت برد از ماژیک وایت برد خشک شده. برای پاک کردن اثر ماژیک بر روی تخته وایت برد میتوان با استفاده از پارچه ای نرم و یا نمدی آن را پاک کرد. در صورتی که موفق نشدید به خوبی رد به جا مانده ماژیک را بر روی تخت پاک کنید به این دلیل است که اثر باقیمانده ماژیک بر روی سطح تابلو کامل خشک شده و تمیزکاری آن سخت تر می شود.

 

روش تمیز کردن وایت برد

روش های پاک کردن اثر ماژیک

 روش هایی که در ادامه ذکر می شود می تواند در تمیز کردن وایت برد در اینگونه مواقع موثر باشد.

1.در راه حل اول ابتدا باید از پارچه نمناک استفاده کنید. در این حالت رطوبت پارچه ذرات ماژیک بر روی سطح تخته را از بین می برد. دقت داشته باشید که پارچه را به هیچ عنوان خیس نکنید. زیرا در نهایت باعث آسیب رسیدن به سطح تخته وایت برد شده یا باعث می‌شود سطح تخته متورم شود.

2.روش دوم روشی است که راه حل خوبی برای دانش آموزان است. اگر در مدرسه و یا محیطی هستید که به پارچه نمناک دسترسی ندارید می توانید خیلی راحت با ماژیک وایت برد بر روی نوشته های قبلی بکشید و با استفاده از تخته پاک کن اثر ماژیک قبلی را تمیز کنید. در اغلب موارد این ترفند جوهر باقی مانده بر روی وایت برد را پاک میکند.

3. اما اگر اثر آن همچنان بر روی وایت برد باقی ماند برای پاک کردن آن می توانید با استفاده از پارچه و شیشه پاک کن رقیق شده سطح تخت را تمیز کنید. تمیز کردن وایت برد با حلال های غلیظ به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود زیرا به سطح وایت برد آسیب میزند و در طولانی مدت می تواند بر روی چوب زیر آن نیز اثرات منفی بگذارد.

4.برای مواقعی که از ماژیک غیر وایت برد استفاده می شود روش هایی برای تمیز کردن تخته وجود دارد. گاهی ممکن است افراد بدون اینکه متوجه شوند از ماژیک غیر وایت برد با جوهر دائمی برای نوشتن استفاده کنند که برای این موضوع ترفندهای نسبتاً ساده‌ای وجود دارد. روش ماژیک کشیدن بر روی نوشته های قبلی نیز می تواند برای این شرایط جوابگو باشد. تمیز کردن وایت برد روش های زیادی دارد اما برخی مواقع ممکن است برای پاک کردن اثر ماژیک از روی آن به تخته آسیب بزنید.

روش نادرست تمیز کردن وایت برد

روش های نادرست برای تمیز کردن وایت برد

روش هایی مانند چرب کردن وایت برد برای پاک کردن ماژیک، اسپری کردن مواد پاک کننده و یا آب به سطح تخته، ناخن کشیدن و یا جسم تیز برای پاک کردن ماژیک غیر وایت برد، استفاده از شوینده های بسیار قوی مانند سفید کننده و یا استون برای تمیز کردن به سطح و یا لایه های زیرین تخته آسیب می زند. به طور کل اگر میخواهید که به مدت طولانی از وایت برد خود استفاده کنید و آن را تمیز نگه دارید از مواد ساینده و پاک کننده برای تمیز کردن آن استفاده نکنید. یکی از محلول هایی که با هدف تمیز کردن آسیب جدی به وایت برد می رساند استون است. همچنین استفاده از الکل های غلیظ برای تمیز کردن سطح وایت برد به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 

به ما رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *