هر آنچه درباره انواع وایت برد شیشه ای باید بدانید

انواع وایت برد شیشه ای

چند نوع وایت برد شیشه ای وجود دارد ؟ تا چه حد با انواع وایت برد شیشه ای آشنایی دارید ؟ از نکاتی که پیش از خرید وایت برد شیشه ای باید به آن توجه داشت شناخت انواع آن جهت انتخابی مناسب است؛از همین رو در این مطلب سعی داریم تا شما را به طور کامل با انواع تخته وایت برد شیشه ای آشنا سازیم.

انواع وایت برد شیشه ای

یکی از محصولاتی که در اثر پیشرفت تکنولوژی دچار تحولات فراوانی شد و جایگزین های بسیار زیادی را پیدا کرد، تخته های گچی هستند. اگر در یاد داشته باشید، تخته های گچی به عنوان عضو ثابت اکثریت کلاس ها شناخته می شدند. اما امروزه این محصول از تمامی مکان ها به خصوص کلاس های درس جمع آوری شده است. علت اصلی جمع آوری آن نیز، مبتلا شدن به بیماری های مختلف و همچنین برخی معایب دیگر تخته گچی می باشد. اما ظهور به موقع وایت برد های شیشه ای توانست تحولات عظیمی را در این صنعت رقم بزند. وایت برد شیشه ای برای اولین بار در کشور بلژیک استفاده شد و امروزه نیز انواع مختلفی را دارد.

در حال حاضر مراکز زیادی در سراسر کشور ایران به فروش انواع وایت برد شیشه ای می پردازند. این مراکز روش های فروش خاصی را ایجاد کرده اند تا مردم کشورمان بتوانند به راحتی نسبت به خرید این محصول اقدام نمایند. اما هر فرد یا مجموعه ای که قصد خرید وایت برد های شیشه ای را دارد، باید اطلاعات مختلفی را در رابطه با انواع وایت برد های شیشه ای داشته باشد. کسب این اطلاعات سبب خواهد شد تا خرید شما تضمین گردد.

1. وایت برد شیشه ای معمولی

اولین نسخه تولید شده وایت برد های شیشه ای در جهان، نوع معمولی این محصول بوده که با داشتن برخی از مزایای مختلف، به عنوان گزینه مناسبی برای خرید شناخته شده است. وایت برد شیشه ای معمولی در ضخامت های مختلفی تولید شده که این مسئله به شما اجازه خواهد داد تا ضخامت مدنظر خود را انتخاب کنید. برای نوشتن مفاهیم مختلف بر روی این محصول، نیاز است تا از ماژیک ها استفاده کنید. نیاز است که بدانید امروزه استفاده از وایت برد شیشه ای معمولی به دلیل وجود رقبای قوی تر کمتر رواج دارد. این نسخه از وایت برد های شیشه ای به دلیل مجهز نشدن به امکانات روز دنیا، ممکن است دچار مشکلاتی همچون شکستگی نیز شود.

1. وایت برد شیشه ای معمولی

2. وایت برد شیشه ای سکوریت

پس از تست های ناموفق وایت برد شیشه ای معمولی، محققان تصمیم به ارائه نسخه جدید این محصول یعنی سکوریت کردند. نسخه سکوریت وایت برد های شیشه ای در کوره داغ حرارتی مخصوصی تولید شده و حرارت زیادی به آن وارد شده است. همین مسئله نیز سبب شده تا این نسخه از وایت برد ها به عنوان مقاوم ترین نوع وایت برد های شیشه ای شناخته شود.  این مدل از وایت برد ها به دلیل ساختار منحصر به فرد خود در برابر ضربات فوق العاده محکم، مقاوم هستند. همچنین این محصول قابلیت مقاومت ایده آل در فصول مختلف و دما های گوناگون را دارد. در حین نصب وایت برد های سکوریت شیشه ای از یراق آلات فوق العاده باکیفیتی استفاده می شود. برخی از ویژگی های اصلی این   شامل ضد زنگ بودن، ضد خش بودن و … می باشد.وایت برد شیشه ای سکوریت با داشتن سطحی غیر متخلخل از به جا ماندن لکه و یا رد ماژیک ها جلوگیری کرده و ظاهر نو ی خود را تا سالها حفظ می کند.

3. وایت برد شیشه ای مغناطیسی

استفاده از وایت برد شیشه ای مغناطیسی در سال های اخیر با افزایش قابل توجهی روبرو شده است. این نوع از وایت برد ها به دلیل داشتن خاصیت مغناطیسی، در بسیاری از مراکز آموزشی، اداری، تجاری و …. قابل استفاده هستند. قرار گیری تخته پاک کن و همچنین چسباندن اخبار، تصاویر، نقشه و یا حتی اطلاعیه ها به وسیله مگنت از جمله مزایای این نوع وایت برد می باشد. وایت برد شیشه ای مغناطیسی در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید شده و تدریس مراکز آموزشی را بسیار آسان تر می کند. برای تولید اینگونه گلس برد ها، یک لایه ورق مغناطیسی نازک و سبک در زیر لایه رنگ قرار می گیرد؛ از همین روست که استفاده از مگنت ها در این نوع از وایت برد های شیشه ای موجب ایجاد خط و یا خراش بر سطح آن ها نمی شود.

4. تخته وایت برد شیشه ای شفاف

تخته وایت برد شیشه ای شفاف نیز یکی دیگر از انواع تخت وایت برد های شیشه ای بوده که دارای ساختار منحصر به فردی می باشد. این محصول همان طور که از نام آن پیدا است، دارای ظاهر بسیار شفافی بوده تا خواندن مطالب از روی آن آسان تر شود. در برخی از نسخه های تولید شده این محصول، ریموت کنترلی قرار دارد که ظاهر تخته شما را از حالت شفاف به حالت مات یا بالعکس تغییر می دهد. البته به دلیل رفلکس نور بالا خیلی این نوع از تخته ها را جهت استفاده در مکان های آموزشی پیشنهاد نمی کنیم؛ اما جهت برن استورم یا طوفان فکری، و یا دسته بندی کرذن ایده ها و اطلاعات بسیار کاربردی بوده و ظاهری مدرن به فضا می بخشند.

5. وایت برد شیشه ای رنگی

و اما انتخاب افراد خاص ،وایت برد شیشه ای رنگی نیز یکی از محبوب ترین وایت برد های عصر حاضر بوده که روند تولید جذابی را دارد. در ابتدا در تولید این محصول شیشه شما در ابعاد موردنظر برش داده می شود. پس از انجام این روند، شیشه شما به حالت سکوریتی تبدیل شده و به وسیله دستگاه های چاپ شیشه ای به این نسخه تبدیل می شود. شما می توانید از هر رنگی در ساختار این محصول استفاده نمایید. با انتخاب رنگ سازمانی برند خود جلوه ای حرفه ای به محیط کاری خود ببخشید.علاوه بر موارد ذکر شده نه تنها با انتخاب رنگ مناسب می توانید همخوانی بین وایت برد شیشه ای رنگی و دکوراسیون داخلی خود ایجاد کنید بلکه می توانید با استفاده از رنگ شناسی و روانشناسی رنگ اصولی و درست می توانید روحیه افراد را در هنگام کار بهتر کرده و باعث افزایش بازدهدی چه کارمندان و چه دانش آموزان خود شوید.

5. وایت برد شیشه ای رنگی

6. وایت برد شیشه ای پایه دار

این مدل از وایت برد های شیشه ای پایه دار در اصل با انواع دیگر یک تفاوت دارند و آن داشتن پایه است. آنها به دلیل داشتن پایه دیگر نیازی به نصب ندارند و به راحتی جا به جا می شوند. وایت برد های شیشه ای پایه دار ممکن است از ساختار های مختلفی مانند مغناطیسی، رنگی، مات و …. برخوردار باشند. شیشه به کار رفته در نسخه پایه دار این محصولات نیز وابسته به سلیقه شما تعیین و خریداری می شود. وایت برد هایه پرتابل یا پایه دار بیشتر در فضاهایی کاربرد دارند که استفاده مکرری از تخته خود نداشته و قصد ارند تا از یک وایت برد شیشه ای در اتاق های مختلف استفاده کنند. انواع وایت برد های شیشه را می توانید به صورت پایه دار سفارش دهید؛ نکته قابل توجه راجب به پایه ها این است که میتوان پایه ها را چرخ دار و یا ثابت سفارش داد.

7. تخته وایت برد شیشه ای متحرک

این نسخه از وایت برد شیشه ای همان طور که از نام آن پیدا است، دارای خاصیت متحرک بودن هستند و در بازار علاوه بر وایت برد شیشه ای متحرک به وایت برد های شیشه ای پرتابل نیز معروف اند. این مسئله یعنی امکان جا به جایی این محصول به هر مکانی وجود داشته و به راحتی قابل انتقال هستند. البته برخی از نسخه های این محصول فاقد پایه هستند اما امکان انتقال این نسخه نیز وجود دارد. شیشه به کار رفته در این محصول نیز وابسته به سلیقه شما می باشد. نکته حائز اهمیت در این نوع تخته، ابعاد آن است. چرا که وایت برد های شیشه ای سنگین هستند و اگر قصد جابه جایی آن ها به صورت مکرر را دارید بهتر است سایز های کوچک تری را سفارش دهید.

8. وایت برد شیشه ای صادراتی

با تحقیقات انجام شده محققان مختلف کشورمان، تولید وایت برد شیشه ای در کشور ایران نیز آغاز شد و شرکت های زیادی از جمله “ممتاز برد” در تولید این محصول موفق بودند. این مدل از تخته وایت برد ها به دلیل ساختار ایده آل مناسب صادرات هستند و تنها توسط برخی از تولیدکنندگان معتبر صادر می شوند. شرکت های ایرانی زیادی در سال های کوتاه موفق به صادرات این محصول به کشور های مختلف جهان شدند. نکته مهم کیفیت قابل رقابت با دیگر تولید کنندگان وایت برد شیشه ای صادراتی است.

9. وایت برد شیشه ای وارداتی

همان طور که می دانید در کنار صادرات وایت برد شیشه ای به سراسر جهان، واردات این محصول از کشور های مطرح تولیدکننده نیز صورت گرفت. کشور ایران به دلیل نیاز عمده خود به وایت برد های شیشه ای، امکان واردات این محصول را برای تمامی مراکز مختلف کشور فراهم کرده است. از این رو واردات این محصول از کشور های مختلف نیز صورت می گیرد. نکته قابل توجه در باره وایت برد شیشه ای وارداتی ، تاثیر قیمت دلار به طور مستقیم بر قیمت آن است.

10.وایت برد شیشه ای دیواری

در میان انواع وایت برد شیشه ای که هر یک از آن ها دارای مزیت های خاصی بودند، وایت برد شیشه ای دیواری توانست به عنوان یکی از پر کاربرد ترین وایت برد ها شناخته شود. این محصول قابلیت نصب بر روی دیوار ها را داشته و همین مسئله سبب استفاده راحت از آن می شود. ابعاد به کار رفته در این محصولات نیز قابل تعیین از سوی شما می باشد.این نوع از وایت برد های شیشه ای به وسیله 4 الی 6 فلچ فلزی بر روی دیوار نصب می شوند و ثابت هستند. این تخته ها بدون قاب بوده و ظاهری مینیمال و مدرن به فضا می بخشند. 

راه های تماس با ما :

تلفن ثابت :  ۶۶۷۵۷۳۳۵ – ۶۶۷۵۷۳۳۴  (ساعت کاری : شنبه تا جمعه 8:00 الی 18:00)

بخش خدمات پس از فروش: ۶۶۷۰۵۸۰۴  (ساعت کاری : شنبه تا جمعه 8:00 الی 18:00)

مدیر فروش: 09126706705  (ساعت کاری : همه روزه 8:00 الی 00:00)

فکس: ۶۶۷۰۵۹۳۸

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *