طول عمر وایت برد

طول عمر وایت برد

طول عمر وایت برد چقدر است؟

هر چیزی که در این دنیا وجود دارد دارای طول عمر می باشد یعنی یک روزی دیگر قابل استفاده نیست ، ابزارهای متفاوت طول عمر های متفاوتی دارند و بسته به نوع مواد اولیه می توانند مقاوم و حتی دارای طول عمر پایین باشند . یکی از این ابزار آلات تخته وایت برد است ،یک کالای فوق العاده کاربردی و در عین حال حساس .
حالا چگونه می توان به طول عمر این وسیله پرکاربرد پی برد . یک وایت برد معمولی بین سه تا پنج سال عمر خواهد کرد و در طول این زمان کمک های زیادی را در رابطه با مباحث آموزشی و جلسات و حتی و انتقال اطلاعات خواهد کرد .
چه چیزهایی باعث پایین آمدن طول عمر یک وایت برد می شود ؟ اولین موردی که قابل بحث می باشد محل نصب تخته وایت برد است .
معمولاً وایت برد را روی یک دیوار صاف نصب می کنند ، البته شرایط دیوار پشتی وایت برد به طول عمر این محصول کمک زیادی می کند چراکه شما مادام در حال نوشتن و پاک کردن روی این برد سفید هستید و فشارهای پی در پی باعث می شود سطح سفید وایت برد فشار زیادی را متحمل شود و اگر دیواری که برد روی آن نصب شده است صاف و صیقلی نباشد آسیب زیادی به سطح تخته وایت برد وارد خواهد شد .

طول عمر وایت برد پایه دار

طول عمر وایت برد پایه دار

این موارد بر روی مدل این پایه نیز قابل مشاهده می باشد درست است که دیوارپشت آن وجود ندارد ولی نصب نادرست وایت برد روی پایه اهمیت زیادی در پایین آمدن طول عمر آن خواهد داشت .
یکی از مدل هایی که بسیار آسیب پذیر می باشد تخته وایت برد شیشه ای است ، این محصول بسیار شکننده و آسیب پذیر است و نصب آن کار آسانی نیست ، هر تخته وایت برد شیشه ای به وسیله ۴ الی شش فلنج روی دیوار نصب می شود که اگر فلنج ها به درستی روی دیوار پیچ نشوند بعد از مدتی شاهد شل شدن آنها و تکان خوردن وایت برد خواهیم بود .
تکان خوردن بیش از حد وایت برد شیشه ای باعث ارتعاشات در داخل شیشه شده و شکنندگی این محصول را چند برابر خواهد کرد . وایت برد های کوچک که برای فرزندان شما طراحی شده است هم اگر درست استفاده و مراقبت نشوند طول عمر پایینی خواهند داشت ،درست است که این وسیله به عنوان یک ابزار آموزشی و سرگرمی برای دلبند شما تولید شده است ولی با یک ضربه شدید می‌تواند غیر قابل استفاده شود .

وایت برد و کودکان

برای کودکان زیر ۶ سال نوعی وایت برد حاشیه ضد ضربه طراحی شده طول عمر بسیار بالایی دارد و در مقابل ضربات و افتادن ها مقاوم تر از مدل های دیگر می باشد . آسیب بعدی که می توان به صورت ناخودآگاه به وایت برد وارد کرد استفاده از لوازم تیز و برنده است مانند خط کش های فلزی مداد و خودکار که باعث از بین رفتن رنگ سفید روی وایت برد معمولی و خط افتادن روی وایت برد شیشه ای شوند .
در مهد کودک ها کلاس های آمادگی و حتی دبستان ها حتی المقدور وایت برد باید در محلی نصب شود که تقریباً دور از دسترس کودکان قرار داشته باشد به دلیل اینکه بازی گوشی کودکان و حس کنجکاوی آنها باعث می شود لوازمی که نباید روی وایت برد کشیده شود استفاده شده و باعث از بین رفتن آن شود .

با توجه به یک سری نکات هم باعث طول عمر زیاد وایت برد خواهد شد. اگر به مسائلی که در بالا ذکر شد توجه کنید و تمام نکات آن را رعایت کنید طول عمر تخته وایت برد شما بیشتر از حالت استاندارد خواهد بود ولی یکسری نکات کلیدی هم باعث افزایش طول عمر آن خواهد شد .
اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید استفاده از ماژیک وایت برد متناسب با برد شماست استفاده از هرگونه ماژیک غیر استاندارد روی تخته وایت برد شما  باعث پایین آمدن طول عمر آن می شود .
پاک کردن به موقع مطالب قید شده روی تخته وایت برد کمک زیادی به طول عمر این وسیله خواهد کرد البته جای نگرانی وجود ندارد چرا که برای رد به جا مانده از ماژیک یک اسپری مخصوص ماژیک وایت برد تولید شده که به راحتی و با استفاده از یک دستمال نرم می توان آن را پاک نمود که البته بدیهی است پیشگیری بهترین راه برای طول عمر بیشتر است .

در مورد تخته وایت برد پرتابل یا همان نمونه های کوچک نوع نگهداری در طول عمر این وسیله پرکاربرد از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد ، محل نگهداری از این مدل وایت برد و نوع استفاده از آن به طول عمر هر چه بیشتر این محصول کمک زیادی می کند و در مورد تخته وایت برد شیشه ای نصب دقیق آن در محل مناسب باعث می شود تمام مواردی که باعث شکننده شدن این محصول است تا حدود زیادی حذف شده و عمر این محصول را زیاد کند .

محیطی که تخته وایت برد شیشه ای در آن قرار دارد باید دارای توازن دمایی باشد چرا که اختلاف دما و نوسانات آن باعث منقبض و منبسط شدن این محصول شده و شکنندگی آن را بیشتر خواهد کرد پس یک اتاق با دمای یکسان طول عمر یک تخته وایت برد شیشه ای را بیش از پیش افزایش می دهد .

اینها تمام مواردی است که در حفظ و نگهداری یک ابزار کارآمد کمک شایانی را به همراه دارد و به شما در حفظ و نگهداری از تخته وایت برد خود کمک زیادی را فراهم می سازد .

به ما رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *