وایت برد های شیشه ای مغناطیسی

وایت برد های شیشه ای مغناطیسی
وایت برد های شیشه ای مغناطیسی، بهترین نوع وایت برد های سفید هستند.آنها ساده،زیبا،بادوام و پایدار هستند.
این ترکیب بی نظیر در فضای داخلی اداری، باعث زیبایی هرچه بیشتر محیط میشود. جای تعجب نیست که در صدر تقاضاها از جانب مدیران و مراکز آموزشی و … قرار بگیرد.
امروز خواستار آنیم تا , های سفید شیشه ای مغناطیسی را خدمتتان معرفی کنیم؛ اینکه آنها چه هستند، چگونه ساخته می شوند، و چرا انقدر خاص هستند:
تاریخچه وایت برد سفید
برای درک کامل از وایت برد های شیشه ای مغناطیسی در ابتدا باید در مورد وایت برد های سفید هم خانواده اس بدانید، البته تعداد کمی هستند،از جمله:
Enameled steel
Melamine
Painted steel or aluminium
Porcelain enamel-coated steel
Enameled steel
در حال حاضر هر کدام از این وایت برد ها مزایا و معایب خودشان را دارند اما عموما نسبت به وایت برد های دیگر برتری دارند.
در سال 1960 اولین وایت برد سفید فولادی لعابی ( Enameled steel ) به عنوان اولین وایت برد سفید ساخته شد. این وایت برد ها بسیار گران بودند و سریعا از چشم مردم می افتادند اگر گزینه ارزانتری در دسترس بود.

Melamine
وایت برد های سفید ملامینه یکی دیگر از انواع اولیه وایت برد سفید بود. امروزه هنوز بسیار رایج هستند و شناخته شده ترین در ذهن مردم هستند. از یک کاغذ تزریق شده با رزین که به یک بستر چسبانده شده است. جنس بستر معمولا از وایت برد خورده چوب یا MDF استفاده می گردد.
کیفیت وایت برد های ملامین به شدت متفاوت است، حتی بهترین وایت برد ملامین نیز به مرور زمان مستعد ساییدگی و شبح شدن است.
Painted steel or aluminium
این وایت برد ها کاملا متفاوت از فولادی معابی میباشند. از یک ورق فلز با یک پوشش چند لایه ساخته شده اند
1.رنگ پایه
2.یک لایه با قابلیت وضوح بالا
این وایت برد ها هم کیفیت متنوعی دارند اما با این وجود در بهترین مدل ها هم سطح امکان فرورفتگی یا خراشیدگی دارد و خراش در وایت برد فولادی منجر به زنگ زدگی میشود.
Porcelain enamel-coated steel
وایت برد های فولادی با روکش سرامیکی وایت برد های استیل با نوعی پوشش سرامیکی با کارایی بالا هستند. بادوام،مقاوم در برابر خراش و توانایی استفاده در مدت های زیاد و استفاده مکرر. از بهترین صفحات موجود در بازار هستند.
این مورد نسبت به بقیه از لحاظ تمیزکاری هم مناسب تر است ولی در نهایت شبح شدن مسثله حل نشده این وایت برد ها نیز می باشد.
*شبح شدن منظور پخش شدن و ماندن اثر جوهر مارکر بر روی صفحه می باشد.
glass whiteboard
وایت برد سفید شیشه ای از شیشه تمپر ساخته شده و بادوام، مقاوم در برابر لکه و تمیز کردن آن آسان است. از آنجا که شیشه غیر متخلخل است شبح هم نمی شود.
آنها ساده ترین وایت برد های سفید برای نگهداری به طور کلی هستند و در عین حال یکی از با دوامترین وایت برد های موجود نیز می باشند بدون خراش، بدون فرورفتگی.
شیشه تمپر چیست؟!
شیشه تمپر مدل a.k.a نوعی شیشه سخت می باشد؛ نوعی شیشه ایمنی است که برای قرار دادن آن در زیر فشار مولکولی مقابله کرده است. از طریق فعل انفعالات شیمیایی یا حرارتی، داخل شیشه هم تحت فشار قرار می گیرد و نهایتا سطح شیشه را نیز سخت می کنند.
شکستن شیشه متعادل سخت است، اگر هم چنین شود ضریب امنیتی مناسبی دارد و جای خرد شدن به تکه های تیز و برنده پودر می شود و به تبع بسیار ایمن تر می باشد.
به دلیل ایمنی و استحکام بالا معمولا در طیف گسترده ای از کارهای مختلف استفاده می شود؛ از شیشه اتومبیل بگیرید تا درهای دوش های شیشه ای و …
وایت برد های سفید شیشه ای تمپر چگونه ساخته می شوند؟
وایت برد شیشه ای تمپر از طریق فرآیند حرارتی دهی مشخصی ساخته می شوند.فرآیند حرارت دهی آن شامل قراردادن شیشه در یک فرآیند گرمایش شدید و به دنبال آن خنک کردن سریع است. این عملیات حرارتی شدید باعث فشرده شدن سطح شیشه و در نتیجه یک سطح بیرونی بسیار سخت با یک هسته شیشه ای الاستیکی تشکیل شده است.
هنگام تهیه شیشه مورد نیاز اول باید ابعاد کار مشخص شود و سپس عملیات حرارتی انجام گردد، در غیر این صورت و پس از انجام عملیات حرارتی هر اقدامی می تواند باعث کاهش قدرت و حتی شکستن آن شود.
وایت برد
در ادامه اندازه گیری دقیق به عملیات حرارتی میرسیم که از کوره حرارتی تمپر شیشه را عبور میدهند که به بالای دمای 600 درجه سانتی گراد می رسد و پس از آن وارد مرحله خنک سازی می شویم و با استفاده از فرآیند خنک کننده های سریع و فشار قوی هوا سطح شیشه را منفجر میکند.
سطح خارجی خیلی سریعتر خنک می گردد و داخل فرصت نمیکند فرآیند خنک سازی را کامل طی کند و نتیجه این کار این سات که سطح فشرده و بادوام و در عین حال داخل آن حالت الاستیکی خود را حفظ میکند وقتی از این صفحه برای وایت برد شیشه ای استفاده می شود بسیار باعث دوام و طول عمر وایت برد می شود.
وایت برد های سفید شیشه ای چگونه مغناطیسی میشوند؟
برای مغناطیسی شدن آن از یک ورق فولادی که با رنگ انتخاب شده پوشش داده می شود استفاده میکنند و عملا خود شیشه مغناطیسی نمیگردد.
اما به دلیل ضخامت شیشه از آهنربای با میدان مغناطیسی قوی باید استفاده کنند تا بتواند در 4 الی 6 میلیمتر قطر شیشه نفوذ کند و بتواند با ورق فولادی ارتباط بگیرد مثلا آهنربای یخچال نمیتواند.
چه چیزی صفحات شیشه ای مغناطیسی را بسیار خاص میکند؟
وایت بردهای شیشه ای مغناطیسی نسبت به هم نوعان خود بسیار جدیدتر هستند اما به دلیل مزایایی که دارند بسیار مورد استقبال قرارگرفته اند بر خلاف اکثر وایت برد ها، وایت برد های شیشه ای مغناطیسی بر اثر استفاده مداوم لکه دار نمی شوند، مسثله شبح را ندارند ضمن اینکه این وایت برد ها به خاطر شکل ظاهری که دارن از لحاظ طراحی دکوراسیون دفتر،کلاس و … کار را راحت تر میکنند.
به همان اندازه که برای کارهای مدوام و سخت ساخته شده اند از زیبایی ظاهری و شفافیت خاصی هم برخوردارند محصولی پایدار و بادوام که نه زنگ میزنند و نه فرسوده می شوند و نه خراشیده؛ به همین خاطر حتی در وایت برد های شیشه ای متحرک،تابلوها در مکانهای پر عبور و مرور و … هم استفاده می گردند از لحاظ نگهداری هم مانند شیشه ها با مایع شیشه پاک کن کاملا تمیز می شوند. از این تابلوها به خاطر قابلیت مغناطیسی که دارند به عنوان تابلو هم می توان استفاده نمود

با ما تماس بگیرید