اطلاعات تکمیلی درباره تخته وایت برد

تخته وایت برد

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات مفید و جامعی در رابطه با وایت برد، تخته وایت برد و وایت برد شیشه‌ای خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. اما قبل از هر چیزی اگر بخواهیم اهمیت و ویژگی‌های تخته وایت برد را بهتر درک کنیم بهتر است مقایسه‌ای بین این نوع تخته‌ها و تخته سیاه یا سبزی که با استفاده از گچ بر روی آن‌ها می‌نویسند داشته باشیم.
تخته سیاه یا سبز که با استفاده از گچ می‌توان بر روی آن‌ها نوشت از دیر باز با ما همراه بودند و به نوعی جزء اولین‌ها به شمار می‌آیند. اما بعد از گذشت مدتی تخته‌های وایت برد معمولی و کمی بعد وایت برد شیشه‌ای معرفی شد این نوع برد‌ها ویژگی‌های مثبتی داشتند که معایب تخته سیاه‌ها را به کلی برطرف می‌کردند .
از این رو استقبال خوبی از این نوع تخته‌ها شد. تخته سیاه‌ها یا تخته‌های معمولی همانطور که اشاره کردیم معایبی را به همراه داشتند که اگر بخواهیم به یکی از اصلی‌ترین آنها بپردازیم می‌توانیم به ایجاد گرد و غبار زیاد این نوع تخته‌ها اشاره کرد.

تخته سیاه یا تخته‌های معمولی که با گچ بر روی آن‌ها نوشته میشد و در بیشتر مدارس از آنها استفاده می‌شد در دراز مدت و در صورت تماس زیاد دانش آموزان مشکلات تنفسی را برای آنها به همراه داشت و به همین منظور با ورود تخته وایت برد‌ها و وایت برد‌های شیشه‌ای به بازار استقبال خوبی از آنها به عمل آمد.
علاوه بر این موارد وایت برد‌ها نسبت به تخته سیاه‌های معمولی در دراز مدت هزینه کمتری را به همراه داشتند و همین مزیت بیش از پیش مدارس و حتی افرادی که برای محیط‌های اداری نیاز به همچین برد‌هایی داشتند را ترغیب به تهیه و استفاده از این نوع تخته‌ها می‌کرد.

معرفی و مزیت‌های تخته وایت برد

تخته وایت برد‌ها همانطور که اشاره کوتاهی در بالا به آن داشتیم ویژگی‌های مثبت زیادی در مقایسه با تخته سیاه‌های قدیمی را برای شما به همراه دارند. هنگام استفاده از تخته وایت برد دیگر خبری از گرد و غبار، آلرژی، خشک شدن و کثیف شدن پوست و … نبود و تنها با استفاده از ابر معمولی یا مخصوص تنها با یک حرکت بدون ایجاد گرد و غبار تمامی نوشته‌ها پاک می‌شدند و همین فاکتور مهم بسیاری از افراد را ترغیب به استفاده از آنها می‌کرد.
یکی دیگر از پارامتر‌هایی که این نوع تخته‌ها برای شما به همراه دارند این است که می‌توانید در محیط‌های اداری، کاری، منزل و …. از آنها استفاده کنید و همچنین ظاهری تمیز، شیک و امروزی نیز دارند، مواردی که به آنها اشاره شد برای بسیاری از افراد در رابطه با تهیه و استفاده از بردهای مرسوم اهمیت دارد و به همین علت است که تخته سیاه‌ها یا تخته‌های معمولی رفته رفته منسوخ شدند و جای خود را به وایت برد ‌ها یا تخته وایت برد‌های شیشه‌ای دادند.
مسئله‌ای که در رابطه با تخته وایت برد‌ها باید به آن توجه لازم را داشته باشید تمیز کاری دوره‌ای این نوع برد‌ها با استفاده از محلول مناسب می‌باشد. در بند‌های قبلی مزیت‌های بیشمار این نوع برد‌ها را خدمت شما عرض کردیم اما توجه داشته باشید که این نوع برد‌ها (تخته وایت برد) نیز احتیاج به مراقبت داشته و هر چند وقت یکبار برای تمیز کردن و پاک کردن این نوع برد‌ها با موادی مناسب باید وقت بگذارید .
با استفاده از محلول‌های مناسب اقدام به تمیز کردن این نوع برد‌ها کنید. نکته‌ای که در این جا به آن اشاره شد بر خلاف نظر بسیار از افراد نقطه ضعف این نوع برد‌ها محسوب نمی شود چرا که هر وسیله‌ای نیاز به مراقبت‌های لازم داشته و باید نسبت به آن توجه لازم را داشته باشید.
نکته‌ی دیگری که باید به آن اشاره کنیم طول عمر تخته وایت برد می‌باشد این نوع برد‌ها نیز همانند هر وسیله یا ابزار دیگری دارای طول عمر مشخصی می‌باشند. طول عمر مفید این نوع برد‌ها به صورت متوسط چیزی در حدود 6 تا 8 سال می‌باشد، البته با نگهداری درست از آنها این بازه زمانی را می‌توانید تا حد قابل توجهی طولانی‌تر کنید.

شاید برای بسیاری از شما داشتن طول عمر 6 تا 8 ساله تخته وایت برد‌ ها نکته منفی به حساب بیاید، اما توجه داشته باشید هزینه اولیه بسیار کمتری برای خریداری و نگهداری آنها نسبت به سایر برد‌ها پرداخت کرده اید و طول عمر نه چندان کوتاه این نوع برد‌ها نسبت به کارایی که برای شما به همراه دارند بسیار خوب بوده و قابل توجیه می‌باشد.

بنابراین این نوع برد‌ها (وایت برد) از هر نظر می‌توانند برای شما مناسب باشند و نسبت به مزیت‌هایی که برای شما به همراه دارند انتخاب معقولی نسبت به تخته سیاه‌های قدیمی به شمار می‌آیند.

ویژگی تخته وایت برد شیشه‌ای

تخته وایت برد شیشه‌ای از جمله برد‌هایی می‌باشد که کارایی، دوام و طول عمر بالایی داشته و همین امر باعث می‌شود تا بسیاری از افرادی که قصد تهیه همچین برد‌هایی را دارند ترغیب به تهیه این نوع برد‌ها در میان سه نوع برد رایج و اصلی شوند. تخته وایت برد شیشه‌ای نسبت به وایت برد‌ها نیز از طول عمر بالایی برخوردار بوده و همین امر یکی از پارامتر‌های مهم برای افرادی که قصد استفاده یا بهتر بگوییم سرمایه گذاری طولانی مدت دارند به شمار می‌رود.

تخته وایت برد‌های شیشه‌ای جدا از تمامی ویژگی‌های مثبت و مزیت‌های مهم و خوبی که دارند از قیمت بالاتری نسبت به سایر برد‌های دیگر نظیر تخته سیاه و وایتبرد داشته اما از طرف دیگری ویژگی‌های مثبتی که برای شما به همراه دارند ارزش پرداخت هزینه بالاتر را دارد.

در ابتدای این بخش و در بند بالایی نیز به این موضوع اشاره کردیم، افرادی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت دارند از این نوع برد‌ها استفاده کنند و نسبت به خرید یا تهیه این نوع برد‌ها اقدام کنند چرا که طول عمر بالایی داشته و از نظر هزینه‌های نگهداری و … بسیار مقرون به صرفه می‌باشند.
گلس برد‌ها یا تخته وایت برد شیشه‌ای به حدی دوام و ماندگاری دارد که تنها با مشکل پیدا کردن دیواری که بر روی آن نصب شده است غیرقابل استفاده و خراب می‌شود. بنابراین تا زمانی که دیواری که بر روی آن نصب شده سالم باشد و تخریب نشوند وایت برد شیشه‌ای نیز سالم خواهد ماند.

این نوع برد‌ها ویژگی مثبت دیگری نسبت به وایت برد ‌ها داشته و آن نیز خش و لک نشدن آنها می‌باشد. استفاده شدن شیشه بسیار مقاوم در این نوع برد‌ها یکی از دلایل اصلی طول عمر بالا و طولانی این نوع برد‌ها می‌باشد. نکته جذاب تخته وایت برد شیشه‌ای در این است که می‌توانید آنها را در رنگ‌های مختلف و دلخواه خود سفارش دهید و این ویژگی یکی دیگر از دلایلی به شمار می‌رود که قیمت نسبتاً بالای این نوع برد‌ها را توجیه می‌کند و این نوع برد‌ها را از سایر محصولات مشابه خود متمایز می‌کند.
همانطور که اشاره کردیم شیشه استفاده شده در این برد‌ها قوی و مستحکم می‌باشند اما ساختار این نوع شیشه‌ها به چه شکل می‌باشد؟ ساختار این نوع شیشه‌ها همانند شیشه‌های معمولی بوده اما طی فرایندی خاص و با گرما دیدن و … مقاومت آنها به طرز قابل توجهی بالا رفته و اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین شیشه‌های معمولی و این نوع شیشه‌ها داشته باشیم باید بگوییم مقاومت این نوع شیشه‌های به کار رفته در تخته وایت برد ‌های شیشه‌ای 5 تا 7 برابر بیشتر از شیشه‌های معمولی بوده و ضخامت بالاتری نیز دارند.

سخن آخر:

تمامی این فاکتور‌ها و مزیت‌ها را می‌توانید به دقت بررسی کنید و بر اساس نیاز و بودجه خود و بررسی شرایطی که دارید برد مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای خرید مناسب و هوشمند می‌توانید از کارشناس‌های ما نیز در این زمینه مشاوره‌های لازم را بگیرید و با توضیح دادن شرایط، بودجه و انتظارات خود بهترین و متناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید.

به ما رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *